“Bizim siyasetimiz daima hizmet siyaseti olmuştur”

AK Parti Malatya mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geliyoruz. Bugüne kadar hep bu anlayışla çalıştık. 24 Haziran’da da milletimizden yeniden hizmet, yatırım ve proje için destek istiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Malatya mitingine katıldı. Malatya Park AVM yanındaki meydanda gerçekleşen mitingde, Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

Geçen 16 yılda Türkiye’yi her alanda 3,5 kat büyüttüklerini, yeni dönemde de iki kat daha büyütmeye talip olduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasetlerinin her zaman hizmet siyaseti olduğunu, belirterek, “Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geliyoruz. Bugüne kadar hep bu anlayışla çalıştık. 24 Haziran’da da milletimizden yeniden hizmet için, yatırım için, proje için destek istiyoruz” dedi.

“MALATYA’YA 16 YILDA 19,5 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPTIK”

Geçen 16 yılda Malatya’ya 19,5 milyar liralık yatırım yaptıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yatırımların arasında 4 bin 552 yeni dersliğin, 8 bin 221 kişilik öğrenci yurtlarının, Malatya Stadyumu’nun, 12 bin 163 konutun, 8’i hastane olmak üzere 45 sağlık tesisinin, 36 kilometreden 417 kilometreye çıkardıkları bölünmüş yolların, 8 barajın, 8 tünel ile 18 köprünün de olduğunu aktardı.

Sağlık alanında, 800 yataklı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük Karaciğer Nakil Enstitüsü’nü şehre kazandırdıklarını da hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya’yı sağlık turizminin en önemli şehirlerinden biri hâline getirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hedefe ulaşmak için, yapılan sağlık yatırımlarının dışında 300 yataklı Malatya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile 217 yataklı Onkoloji Hastanesi’nin de aralarında bulunduğu 5 sağlık tesisinin inşasının hâlen devam ettiğini; 300 yataklı Battalgazi Devlet Hastanesi’nin ihalesinin önümüzdeki ay yapılacağını açıkladı.

TÜRKİYE ÜRÜN İHTİSAS BORSASI

Sağlık, tarım, sulama, ulaşım ve diğer alanlarda şehre yapılan diğer yatırım ve hizmetlerden de örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya’da çiftçilerin ürünlerini 12 ay boyunca değerlendirebilmeleri için, lisanslı depoculuğu geliştirdiklerini, bunun için depo yatırımlarının teşvikinden depo kiralarının karşılanmasına kadar pek çok desteği hayata geçirdiklerini aktardı.

Malatya’nın kuru kayısıda lisanslı depoculuğun avantajlarından yararlanabilmesi için tüm hazırlıkların tamamlandığı bilgisini vererek çok yakında üreticilerin hizmetine sunulacağını müjdeleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kuracakları Türkiye Ürün ihtisas Borsası sayesinde Türkiye’nin tarım ürünleri ticaretinin merkezi hâline geleceğini kaydetti.

“BU KAFAYA TÜRKİYE EMANET EDİLİR Mİ?”

Türkiye’ye hizmet edip eser ortaya koymanın projeleri hayata geçirmenin, her faniye nasip olmayacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında gerçekleştirdikleri yatırım, hizmet ve projelere ilişkin, ana muhalefet partisinin genel başkanı ile cumhurbaşkanı adayının söylediklerine dikkat çekti.

Dünya, 29 Ekim’de açılacak İstanbul’un yeni havalimanı projesini takip ederken ana muhalefet partisinin, “İstanbul’daki yeni havalimanına ne gerek var” diyerek Türkiye’nin başarısını küçültmeye çalıştığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili parti liderinin 2011’de “uçak inmeyen, yolcusu olmayan havalimanı” sözleriyle Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yapımını eleştirdiğini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, talebe cevap vermekte yetersiz kaldığı için yeni pist ve terminal binalarıyla daha sonra genişlettikleri bu havalimanını geçen yıl 31,5 milyon yolcunun kullandığına, 220 bini aşkın uçağın inip kalktığına işaret etti ve “Milletime soruyorum, bu kafaya Türkiye emanet edilir mi?” diye ekledi.

“SON KÖPRÜDE DE BENİM KARŞIMA DİKİLDİNİZ”

Ana muhalefet partisi cumhurbaşkanı adayının, “İstanbul Boğazı’na köprü yapmanın kolay olduğunu, bir tane de kendisinin yapabileceğini” söylediği açıklamalarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yahu senin partinin ömrü, şu anda boğazda dizili o köprülerin inşasını engellemeye çalışmakla geçti. İlk köprüde Demirel’in karşısına dikildiniz, ikincisinde Özal’ın karşısına dikildiniz, son köprüde de benim karşıma dikildiniz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün inşası sırasında CHP’lilerin ‘Köprüyü yaptırmayız’ kampanyalarını, mahkemeden çıkan kararı yanlış anlayıp, ‘Artık burası 4 beton ayaktan ibaret bir yer’ diyerek sevinç çığlıkları attıklarını unutmadıklarını da sözlerine ekledi.

Ana muhalefet partisi lideri ve cumhurbaşkanı adayının konuşmalarında sürekli bilimden, sanayiden ve teknolojiden bahsettiklerine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Demek ki bu konularda iddiaları var. Biz de, üşenmedik, seçim bildirgelerine bir bakalım dedik. Öyle ya, madem bu konularda iddialılar, öyleyse seçim bildirgelerinde bu iddialarını dolu dolu ortaya koymuş olmaları lazım” diye konuştu.

“BİRİLERİ KULAKLARINA ÜFLÜYOR, BUNLAR DA ÇIKIP MEYDANDA ESİP YAĞIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Bir tarafa kendi seçim bildirgemizi, diğer tarafa onlarınkini koyduk. Sonuçta karşımıza şöyle bir tablo çıktı. Biz, kendi seçim bildirgemizi adeta baştan sonra teknoloji, sanayi, bilim, yatırım, girişim, yazılım, bilişim, uçak, robot, patent, tasarım kavramlarıyla donatmışız, onlar ya yasak savma kabilinden birkaç ifadeyle geçiştirmiş, ya hiç adını bile anmamış. Mesela savunma sanayinin yanından yöresinden bile geçmemişler. Çünkü bunların öyle bir derdi yok. Bunların kafasında ve gönlünde ne bilim, ne teknoloji, ne sanayi, ne de benzer bir şey yok. Birileri kulaklarına üflüyor, bunlar da çıkıp meydanda esip yağıyor, arkası boş.”

Söz konusu parti lideri ile cumhurbaşkanı adayının yerli otomobil ile de ilgili bilgi sahibi olmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 5 kıtada 193 ülkeye otomotiv sanayi ürünü ihraç ettiğinden, Türkiye’nin son 12 yıldaki ihracat şampiyonunun otomotiv sektörü olduğundan haberlerinin olmadığını söyledi ve ekledi: “Çünkü tembeller. Parti içi kavgadan, hizip çekişmesinden fırsat bulup bu işlere zaman ayıramadıkları için, öyle boş boş konuşuyorlar.”

Konuşmasında “tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ vurgusunda bulunarak, vatandaşları; bir, beraber, iri, diri ve hep birlikte Türkiye olmaya davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde güçlü meclis güçlü hükûmet, güçlü Türkiye için cumhurbaşkanlığında şahsını, Meclis’te AK Parti’yi desteklemeye çağırdı.

Bir cevap yazın

seers cmp badge